High School State Finalists

Advancing Schools

Adair County

Allen Co. Scottsville

Apollo

Assumption

Atherton

Ballard

Bardstown

Barren County

Beechwood

Belfry

Bell County

Berea Community

Bethlehem

Bishop Brossart

Bourbon County

Bowling Green

Boyd County

Breathitt County

Breckinridge County

Buckhorn

Bullitt East

Calloway County

Campbell County

Central Hardin

Clay County

Clinton County

Conner

Corbin

Covington Latin

Danville

Daviess County

Dawson Springs

Dixie Heights

DuPont Manual

East Carter

Eastern

Edmonson County

Elizabethtown

Estill County

Fleming County

Franklin County

Franklin Simpson

Frederick Fraize

Fulton County

Garrard County

George Rogers Clark

Glasgow

Graves County

Grayson County

Greenup County

Greenwood

Harlan

Harlan County

Harrison County

Hazard

Heath

Henderson County

Henry Clay

Henry County

Heritage Christian Academy

Highlands

Holy Cross (Kenton)

Iroquois

J. Graham Brown

Jackson County

Jackson Independent

Jeffersontown

John Hardin

Johnson Central

June Buchanan

Kentucky Country Day

Knott County Central

Knox Central

LaRue County

Lee County

Leslie County

Letcher Co. Central

Lewis County

Lincoln County

Livingston Central

Logan County

Louisville Male Traditional

Madison Central

Madison Southern

Madisonville North Hopkins

Marion County

Marshall County

Mason County

McCreary Central

Meade County

Menifee County

Middlesboro

Montgomery County

Muhlenberg County

Murray

Nelson County

Newport Central Catholic

North Bullitt

North Hardin

North Laurel

North Oldham

Notre Dame Academy

Ohio County

Oldham County

Owensboro

Owensboro Catholic

Owsley County

Paducah Tilghman

Paul G. Blazer

Paul Laurence Dunbar

Pendleton County

Perry County Central

Pikeville

Pleasure Ridge Park

Presentation Academy

Prestonsburg

Randall K. Cooper

Rockcastle County

Rowan County Senior

Russell

Russellville Ind.

Ryle

Sacred Heart Academy

Scott

Seneca

Shelby Valley

Simon Kenton

South Floyd

South Laurel

South Oldham

Southwestern

St. Francis

St. Francis DeSales

St. Mary

St. Xavier

Tates Creek

The Piarist School

Trimble County

University Heights Academy

Villa Madonna Academy

Walton Verona

Washington County

Wayne County

Webster County

West Carter

West Jessamine

Western Hills

Whitley County

Wolfe County

Woodford County

 

Advancing Students By Event

Mathematics

Alex Bruno – Allen Co. Scottsville

Caitlin Sullivan – Beechwood

Jacob Dennerlein – Bethlehem

Priyanka Sheth – Bowling Green

Sneha Chhachhi – Bowling Green

Chris Fugate – Boyd County

Jonathan Bach – Breathitt County

Evan Reister – Bullitt East

Nate Clause – Calloway County

Simon Mikulcik – Calloway County

Jared Wittrock – Campbell County

Sean Field – Campbell County

Douglas Harris – Clay County

Nathan Burns – Clay County

Rex Bray – Clay County

Shohei Kamegai – Conner

Nitin Krishna – Corbin

Ryan Caudill – Dawson Springs

Michael Lloyd – Dixie Heights

Jiahui Hu – DuPont Manual

Tae Lim Kook – DuPont Manual

Yue (Jerry) Zhang – DuPont Manual

Kayla Wolpert – Estill County

Blake Hawley – Frederick Fraize

Connor Martin – George Rogers Clark

Justin Carrus – George Rogers Clark

Pooja Santapuram – Glasgow

Tyler Reid – Glasgow

Alex Kinsey – Harrison County

Elizabeth Ratliff – Hazard

Joseph Crafton – Henderson County

Josh Miller – Henderson County

Ena Yu – Jeffersontown

Clay Davenport – Johnson Central

Dalton Hopper – Johnson Central

Jake Halsey – Johnson Central

Tyler Skaggs – LaRue County

Justin Austin – Lee County

Kaelyn Martin – Leslie County

Wilfred Furtado – Louisville Male Traditional

Aaron Hull – Madison Central

Justin Hill – Madisonville North Hopkins

D.J. Price – Marion County

Joey Costello – Marion County

Allison Smith – Marshall County

Paul Hudson – Marshall County

Duncan Wood – Mason County

Nathan Prince – Meade County

Andrew Brown – Muhlenberg County

Nathan Grosser – Newport Central Catholic

Layne Gaynor – North Laurel

Pooja Kanthawar – North Laurel

Spencer Bolton – North Laurel

Chris chen – North Oldham

David Glenn – North Oldham

Justin Graham – Ohio County

Ajit Deshpande – Oldham County

Joshua Grove – Owsley County

Reese Butler – Paducah Tilghman

Cameron Garner – Paul G. Blazer

Jason Zheng – Paul G. Blazer

Kathleen Yang – Paul Laurence Dunbar

Valerie Sarge – Paul Laurence Dunbar

Vania Ma – Paul Laurence Dunbar

John Holbrook – Prestonsburg

Morgan Blair – Rowan County Senior

Cassie Woolley – Russell

Daniel Sorrell – Russell

Connor Hutcherson – Ryle

Trent Tackett – Shelby Valley

Austin Baker – South Laurel

Cody Jenkins – South Oldham

Michelle Jones – St. Francis

Willy Reichert – St. Francis DeSales

Cole Pospisil – St. Xavier

Parker Elliot – St. Xavier

Tanner Thieneman – St. Xavier

Trey Lachance – University Heights Academy

Vir Patel – University Heights Academy

Hanna Lee – Villa Madonna Academy

Kareem Omar – West Jessamine

Matthew Fister – Woodford County

Social Studies

Josh Knight – Apollo

Adam Eldemire – Atherton

Jack Zhang – Ballard

Ryan Leathers – Bardstown

Ezra Surtees – Bethlehem

Hank Nienaber – Bishop Brossart

Michael Martin – Bourbon County

Ben Guthrie – Bowling Green

Timothy Baker – Buckhorn

Clayton Truman – Campbell County

Rex Bray – Clay County

Jacob Williams – Clinton County

Kevin Owens – Conner

Kieren Weisert – Corbin

Ella Shipp – Daviess County

McCade Freeman – Dawson Springs

Brandon Ackley – Dixie Heights

Jesse Shelburne – DuPont Manual

Nolan Anderson – DuPont Manual

Shravan Ravishankar DuPont Manual

Henry Nichols – Elizabethtown

Mollie Todd – Fleming County

Nathan Doyle – Fleming County

Liam ODonnell – Franklin County

Emily Adams – Franklin Simpson

Sam Duczer – Franklin Simpson

Connor Martin – George Rogers Clark

Jared Thompson – Glasgow

Olivia Kiser – Glasgow

Chris Woods – Graves County

Jonathan Goatley – Graves County

Austin Butterfield – Greenwood

Harry Smith – Harrison County

Hencye Sights – Henderson County

Jake Walker – Henderson County

Michael Kamer – Henry Clay

Logan Graves – Henry County

Zachary Burkhardt – J. Graham Brown

Allen Fletcher – Jackson Independent

Alec Salyer – Johnson Central

Matt Webb – Johnson Central

Austin Sprinkles – Knox Central

TJ Melton – Knox Central

Micheal Evans – Lee County

Cameron Wright – Letcher Co. Central

Jordan Van Dyke – Madison Central

Daniel Sandefur – Madisonville North Hopkins

Gabriel Powell – Marshall County

Tristan New – McCreary Central

Skyler Cantrell – Menifee County

Morgan Vincent – Muhlenberg County

Eb Weber – Murray

Matt Losch – Nelson County

Aaron Vance – North Hardin

Maggie Foster – North Oldham

Delaney Stovall – Owensboro

Will Hancock – Paducah Tilghman

Stephen Corbitt – Paul G. Blazer

Tyler Hill – Paul G. Blazer

Christian Wright – Paul Laurence Dunbar

Ammad Mansoor – Pikeville

Darin Ellis – Pleasure Ridge Park

Aaron Adkisson – Rockcastle County

Jessica Bentley – Rockcastle County

Nick Daniels – Russell

Tanner Riffe – Russell

Landon Perraut – Scott

Chris Casson – Simon Kenton

Brandon Gilbert – South Laurel

Jacob McGee – South Oldham

Teddy Finkelstein – St. Francis

Jon Fish – St. Xavier

Marshall Maak – St. Xavier

Will Sack – St. Xavier

Brandon Slone – The Piarist School

Manvir Bhagrath – The Piarist School

James Line – Trimble County

Jed Chew – West Jessamine

William Kirgan – Whitley County

Trevor Cox – Wolfe County

Science

Timothy Watson – Adair County

Jian Du – Ballard

Mark Gannott – Ballard

Aum Patel – Bardstown

Eashwar Soma – Belfry

Nathan Calloway – Bell County

Jacob Dennerlein – Bethlehem

Andrew Callahan – Bishop Brossart

Jesse Bass – Bourbon County

Ananya Sharma – Bowling Green

Ben Guthrie – Bowling Green

Sneha Chhachhi – Bowling Green

Benjamin Allen – Breckinridge County

Landon Fike – Calloway County

Simon Mikulcik – Calloway County

Clayton Truman – Campbell County

Jared Wittrock – Campbell County

Cody Hacker – Clay County

Douglas Harris – Clay County

Teddy Woods – Clay County

Emma Taylor – Conner

Nitin Krishna – Corbin

Matthew Le – Covington Latin

Kaye Lin Kuphal – Daviess County

Andrew Dickman – Dixie Heights

Allen Jiang – DuPont Manual

Ava Chen – DuPont Manual

Yue (Jerry) Zhang – DuPont Manual

Amos Zoeller – Eastern

Henry Pruett – Garrard County

Justin Carrus – George Rogers Clark

Tyler Chamberlain – George Rogers Clark

Griffin Botts – Glasgow

Henry Quillen – Greenup County

Michael Fryman – Harrison County

Keaton Johnson – Heath

Jack Hardy – Henderson County

Jesse Tapp – Henderson County

Joseph Graney – J. Graham Brown

Zachary Burkhardt – J. Graham Brown

Nathan Cox – John Hardin

Clay Davenport – Johnson Central

Brynnan Jacobs – Knott County Central

Andrew Mullins – Letcher Co. Central

Brian Carlson – Lincoln County

Christopher DeFini – Madisonville North Hopkins

John Oldham – Madisonville North Hopkins

Ben Roberts – Marion County

Dustin Cox – Marshall County

Duncan Wood – Mason County

Andrew Brown – Muhlenberg County

Morgan Vincent – Muhlenberg County

Eb Weber – Murray

Matt Losch – Nelson County

Layne Gaynor – North Laurel

Harrison Wight – Oldham County

Jeff Keeley – Owensboro

Faith Peters – Owsley County

Tyler Bishop – Owsley County

Tyler Hill – Paul G. Blazer

Chloe Cao – Paul Laurence Dunbar

Joseph Schneider – Paul Laurence Dunbar

Valerie Sarge – Paul Laurence Dunbar

Krishna Ammisetty – Pikeville

Patrick Cordero – Pikeville

Andrew Stewart – Randall K. Cooper

Cassie Woolley – Russell

Joe VanDeren – Russell

Kimberly Eastham – Russell

Ethan Mullen – Russellville Ind.

Riley Kneale – Ryle

Will Hornsby – Ryle

Sammy Cawthon – Sacred Heart Academy

Brandon Gilbert – South Laurel

Chris Gartner – St. Xavier

Subhash Gutti – The Piarist School

Zachary Abbott – Wayne County

Jonah Dixon – West Jessamine

Kareem Omar – West Jessamine

Morgan Henson – Wolfe County

Language Arts

Heather Jackson – Adair County

Elizabeth Foster – Apollo

Mark Gannott – Ballard

Mattie Bruton – Barren County

Lauren Hensley – Bell County

Tyger Williams – Berea Community

Gabby Manion – Bethlehem

Madeline Haydon – Bethlehem

Ethan Holaday – Bowling Green

Sal Lanci – Bullitt East

Destiny Wendling – Calloway County

Drake Boling – Campbell County

Jenna Garofolo – Campbell County

Mason Rice – Clay County

Allison French – Conner

Megan Graft – Conner

Morgan Edmonds – Conner

Jordan Jung – Corbin

Kieren Weisert – Corbin

Rachel Lowder – Corbin

Emma Kagan-Moore – Danville

Ella Shipp – Daviess County

Kaye Lin Kuphal – Daviess County

McCade Freeman – Dawson Springs

Nathan Petrie – Dixie Heights

Alice Liu – DuPont Manual

Kate Adams – DuPont Manual

Nivedita Khandkar – DuPont Manual

Erin Alexander – Edmonson County

Maggie Pollitt – Fleming County

Kassie Tuck – Franklin Simpson

Robin Tyler – Franklin Simpson

Samantha Bing – Fulton County

Anna Leigh Morrow – Garrard County

Olivia Kiser – Glasgow

Tyler Reid – Glasgow

Caleigh Propes – Heath

Melanie Ashworth – Henderson County

Cullen Smith – Henry Clay

Thomas Cummings – Heritage Christian Academy

Caleb Combs – Jackson County

Brent Watts – Jackson Independent

Kelli Gillum – Jackson Independent

Sarah Yount – Jackson Independent

Katie McMahan – Johnson Central

Yasmin White – Johnson Central

Ian T. Hall – June Buchanan

Ripley Lucas – LaRue County

Brandi Bentley – Lewis County

Bree Lowrance – Livingston Central

Madison Miller – Madison Central

Abby Blandford – Marion County

Haberlin Roberts – Marion County

Tristan New – McCreary Central

Phoebe Zimmerer – Murray

Anna Sosso – Newport Central Catholic

Madeline Plumley – North Oldham

Austin Smith – Oldham County

Lilly Burba – Paducah Tilghman

Marissa Davis – Paducah Tilghman

Aryssa Damron – Paul G. Blazer

Athena Kern – Paul Laurence Dunbar

Vania Ma – Paul Laurence Dunbar

Will Walters – Paul Laurence Dunbar

Kymberlyn McIntosh – Pendleton County

Iman Ali – Pikeville

Noor Ali – Pikeville

Rebecca Sauer – Presentation Academy

Annie Baker – Rowan County Senior

Henry Colburn – Rowan County Senior

Claire Lyon – Russell

Michael Baird – Russell

Nate Gunning – Russell

Riley Nelson – Seneca

Brittany Honaker – Simon Kenton

Nina Erbes – St. Francis

Cole Pospisil – St. Xavier

Collin Stevens – St. Xavier

Will Sack – St. Xavier

Manvir Bhagrath – The Piarist School

Darby Campbell – West Carter

Merry Krueger – Woodford County

Composition

Jessi Taylor – Adair County

Emily Holland – Apollo

Tess Bettler – Assumption

Mattie Bruton – Barren County

Kelly Brown – Bell County

Chloe Atwater – Berea Community

Sofia Saderholm – Berea Community

Madeline Haydon – Bethlehem

Jessi Eskridge – Bourbon County

Natalie May – Bowling Green

Tori Sager – Boyd County

Hailey OHair – Breathitt County

Andrew Perrin – Campbell County

Emma Taylor – Conner

William Sanders – Conner

Megan Daniels – Corbin

Morgan Carrico – Daviess County

Andres Gasper – Dixie Heights

Margo McGehee – Dixie Heights

Sarah Wang – DuPont Manual

Yuyao Ding – DuPont Manual

Jennifer Pinto – Elizabethtown

Erin Combs – Estill County

Sydney Richardson – Estill County

Jenna Perkins – Fleming County

Maggie Pollitt – Fleming County

Malory Smith – Franklin County

Anna Leigh Morrow – Garrard County

Jonathan Lengel – Glasgow

Kelly Lynch – Glasgow

Elizabeth Priddy – Grayson County

Jessica Johnson – Grayson County

Ben Jones – Harlan

Natalie Morton – Hazard

Kristi Street – Heath

Zachary Atwell – Henry Clay

Tyler Felts – Highlands

Kelly Millay – Holy Cross (Kenton)

Brooke Barrow – John Hardin

Yasmin White – Johnson Central

Daylen Norris – Kentucky Country Day

Shruti Shankar Ram – Kentucky Country Day

Brandi Bentley – Lewis County

Tori Mills – Logan County

Josh Stewart – Madisonville North Hopkins

Rachel Hoard – Madisonville North Hopkins

Mary Helen Hamilton Marion County

Alec Foust – Marshall County

Courtney George – Mason County

Macey Mayes – Muhlenberg County

Paige Drew – Murray

Elizabeth Grau – North Bullitt

Rachel Huck – North Oldham

Hannah Grau – Oldham County

Will Hancock – Paducah Tilghman

Jessie Li – Paul Laurence Dunbar

Daniel Campbell – Perry County Central

Blaine McNulty – Pikeville

Jared Auton – Pikeville

Rebecca Sauer – Presentation Academy

Virginia Kuchenbrod Presentation Academy

Sarah Pigg – Rockcastle County

Erin Henderson – Russell

Landon Lauder – Russell

Sarah Pennington – Russell

Rachel Eddins – Sacred Heart Academy

Katie Thacker – Shelby Valley

Charley Hyden – South Floyd

Eric Fields – Southwestern

Kinsey Morrison – St. Francis

Caitlin Hodges – St. Mary

Jon Fish – St. Xavier

Rachel Dixon – Tates Creek

Gretchen Powell – University Heights Academy

Lydia Rucker – Walton Verona

Sarah Steely – Webster County

Alexandria Knipp – West Carter

Brandi Paul – Whitley County

Sarah Smith – Whitley County

Kaylee Hicks – Woodford County

Arts & Humanities

Heather Jackson – Adair County

Matt Rogers – Adair County

Fran Miller – Apollo

Luke Jackson – Ballard

Ben Barnett – Bell County

Ezra Surtees – Bethlehem

Meredith Dubree – Breckinridge County

Cody Bergman – Calloway County

Halee Bergman – Calloway County

Hayden Hiller – Campbell County

Jenna Garofolo – Campbell County

Becca Isaacs – Central Hardin

Mason Rice – Clay County

Kevin Owens – Conner

Megan Graft – Conner

Ethan Pennington – Corbin

Emma Kagan-Moore – Danville

Ryan Caudill – Dawson Springs

Eliza Scruton – DuPont Manual

Jiahui Hu – DuPont Manual

Nivedita Khandkar – DuPont Manual

Christian Tipton – Estill County

Tanner Chaney – Estill County

Logan Wagner – Fleming County

Mollie Todd – Fleming County

Eve Berry – Glasgow

Griffin Botts – Glasgow

Hunter Lindsey – Glasgow

Alisha Rhymer – Harlan County

Caleigh Propes – Heath

Hencye Sights – Henderson County

Jack Hardy – Henderson County

Cullen Smith – Henry Clay

Elizabeth Ehlman – Holy Cross (Kenton)

Tatiana Thomas – Iroquois

Stuart Wicke – J. Graham Brown

Cheyenne Nolan – Jackson County

Kathryn Branham – Johnson Central

Michael Hamilton – Johnson Central

Rachael Branham – Johnson Central

Channing Everidge – June Buchanan

Kayla Newland – Madison Southern

Luke King – Madisonville North Hopkins

Abby Blandford – Marion County

Rachel Shower – Mason County

Joel Parker – Middlesboro

Bryana Shumate – Montgomery County

Jordan Hancock – Muhlenberg County

Cody Jones – North Hardin

Hagan Zoellers – North Laurel

Rachel Peavler – Notre Dame Academy

Austin Smith – Oldham County

Meredith Bickett – Owensboro Catholic

Olivia Bryant – Owsley County

Catherine Miller – Paducah Tilghman

Meg Hancock – Paducah Tilghman

Aryssa Damron – Paul G. Blazer

Stephen Corbitt – Paul G. Blazer

Athena Kern – Paul Laurence Dunbar

Christian Wright – Paul Laurence Dunbar

Will Walters – Paul Laurence Dunbar

Iman Ali – Pikeville

Noor Ali – Pikeville

Annie Baker – Rowan County Senior

Ali Wilt – Russell

Claire Lyon – Russell

Tanner Riffe – Russell

Emilie Gill – Russellville Ind.

Jason Fox – Russellville Ind.

Samantha Stanton – Ryle

Sanjana Mahesh – Sacred Heart Academy

Courtney Lucas – Shelby Valley

Brittany Honaker – Simon Kenton

Nakeya Owens – South Laurel

Sydney Allen – South Oldham

Zachary Wesley – Southwestern

Collin Stevens – St. Xavier

Marshall Maak – St. Xavier

Parker Elliot – St. Xavier

Subhash Gutti – The Piarist School

James Line – Trimble County

David Haydon – Washington County

Noah Dixon – West Jessamine

Andrew Bates – Western Hills

Kaylee Hicks – Woodford County

Quick Recall

Andrew Pettyjohn – Ballard

Jack Zhang – Ballard

Luke Jackson – Ballard

Mark Gannott – Ballard

Mazin Zakaria – Ballard

Nate Richards – Ballard

Scott Newton – Ballard

Dakota McKenzie – Barren County

Evan Payne – Barren County

James Bruton – Barren County

Kaylie Young – Barren County

Lucas England – Barren County

Luke Button – Barren County

Matt Zuccari – Barren County

Mattie Bruton – Barren County

Wesley Crews – Barren County

Zach Zuccari – Barren County

Cassidy Neal – Calloway County

Cody Bergman – Calloway County

Destiny Wendling – Calloway County

Halee Bergman – Calloway County

Hudson Elliott – Calloway County

Josh Betts – Calloway County

Landon Fike – Calloway County

Nate Clause – Calloway County

Sam Morehead – Calloway County

Simon Mikulcik – Calloway County

Andrew Perrin – Campbell County

Clayton Truman – Campbell County

Drake Boling – Campbell County

Hannah Reis – Campbell County

Hayden Hiller – Campbell County

Jared Wittrock – Campbell County

Jasmine Brooks – Campbell County

Jenna Garofolo – Campbell County

Sarah Kintner – Campbell County

Sean Field – Campbell County

Trevor Holzschuh – Campbell County

Wade Spradlin – Campbell County

Aaron Smith – Clay County

Brian Spencer – Clay County

Cody Hacker – Clay County

Douglas Harris – Clay County

Jeremy Ball – Clay County

Mason Rice – Clay County

Megan Davisson – Clay County

Nathan Burns – Clay County

Rex Bray – Clay County

Taylor Shepherd – Clay County

Teddy Woods – Clay County

Will Davis – Clay County

Chad Nelson – Conner

Chris Sanders – Conner

Emma Taylor – Conner

John Michael Holtzclaw Conner

Kevin Owens – Conner

Megan Graft – Conner

Morgan Edmonds – Conner

Renae Nelson – Conner

Shohei Kamegai – Conner

William Sanders – Conner

Alex Chumbley – Corbin

Caleb Dunn – Corbin

Christopher Newquist Corbin

Ethan Pennington – Corbin

Jimmy Garland – Corbin

Josh Giles – Corbin

Kieren Weisert – Corbin

Megan Daniels – Corbin

Nitin Krishna – Corbin

Robbie Croley – Corbin

Tanner Petrey – Corbin

Wayne Logan – Corbin

Brittany Kenyon – Danville

Embry Ochs – Danville

Emma Kagan-Moore – Danville

Eric Matherly – Danville

Fariha Siddiqui – Danville

Griffin Ross – Danville

Hannah Frankel – Danville

Ian Scott – Danville

Joseph Muth – Danville

Katie Block – Danville

Maya Craig-Lauer – Danville

Douglas Rowe – Daviess County

Dylan Shoulders – Daviess County

Ella Shipp – Daviess County

Evan Clark – Daviess County

Harsh Moolani – Daviess County

Jordan Penrod – Daviess County

Kaye Lin Kuphal – Daviess County

Sarah Warren – Daviess County

Seth Marksberry – Daviess County

Sonal Muthalali – Daviess County

Alice Liu – DuPont Manual

Ava Chen – DuPont Manual

Clare Hagan – DuPont Manual

David Ferguson – DuPont Manual

Eliza Scruton – DuPont Manual

Induja Nimma – DuPont Manual

Jesse Shelburne – DuPont Manual

Jiahui Hu – DuPont Manual

Nivedita Khandkar – DuPont Manual

Shravan Ravishankar DuPont Manual

Tae Lim Kook – DuPont Manual

Yue (Jerry) Zhang – DuPont Manual

Aaron Lamb – Fleming County

Alivia Faris – Fleming County

Andy Conway – Fleming County

Jackson Eubanks – Fleming County

Jonathan Wright – Fleming County

Logan Wagner – Fleming County

Maggie Pollitt – Fleming County

Matt McCord – Fleming County

Megan Harmon – Fleming County

Mollie Todd – Fleming County

Nathan Doyle – Fleming County

Nick Conway – Fleming County

Barrett Smith – Glasgow

Gregory Campbell – Glasgow

Griffin Botts – Glasgow

Hunter Lindsey – Glasgow

Jared Thompson – Glasgow

Olivia Kiser – Glasgow

Tyler Reid – Glasgow

Erik Davis – Henderson County

Hencye Sights – Henderson County

Jack Hardy – Henderson County

Jake Walker – Henderson County

Jesse Tapp – Henderson County

Joseph Crafton – Henderson County

Josh Miller – Henderson County

Rodrigo Daboin – Henderson County

Allen Fletcher – Jackson Independent

Brent Watts – Jackson Independent

Michael Maggard – Jackson Independent

Noah Cornett – Jackson Independent

Randall Turner – Jackson Independent

Zachary Griffith – Jackson Independent

Alec Salyer – Johnson Central

Clay Davenport – Johnson Central

Dalton Hopper – Johnson Central

Jake Halsey – Johnson Central

Kathryn Branham – Johnson Central

Katie McMahan – Johnson Central

Kayla Cantrell – Johnson Central

Matt Webb – Johnson Central

Michael Hamilton – Johnson Central

Rachael Branham – Johnson Central

Trevor Blevins – Johnson Central

Yasmin White – Johnson Central

Andrew Mullins – Letcher Co. Central

Cameron Wright – Letcher Co. Central

Chandler Sparkman – Letcher Co. Central

Dustin Watts – Letcher Co. Central

Dylan Caudill – Letcher Co. Central

Erica Webb – Letcher Co. Central

Jared Sexton – Letcher Co. Central

Josh Stephens – Letcher Co. Central

Noah Blair – Letcher Co. Central

Zach Joseph – Letcher Co. Central

Christopher DeFini – Madisonville North Hopkins

Daniel Sandefur – Madisonville North Hopkins

Jacob Moore – Madisonville North Hopkins

John Oldham – Madisonville North Hopkins

Josh Stewart – Madisonville North Hopkins

Justin Hill – Madisonville North Hopkins

Luke King – Madisonville North Hopkins

Abby Blandford – Marion County

Abby Heck – Marion County

Ben Cecil – Marion County

Ben Roberts – Marion County

D.J. Price – Marion County

Dylan Cambron – Marion County

Eilish Brady – Marion County

Haberlin Roberts – Marion County

Joey Costello – Marion County

Mary Helen Hamilton Marion County

Matthew Mattingly – Marion County

Meagan Lucas – Marion County

Alec Foust – Marshall County

Allison Smith – Marshall County

Dustin Cox – Marshall County

Gabriel Powell – Marshall County

Jacob Thorn – Marshall County

Kolt Boddy – Marshall County

Paul Hudson – Marshall County

Zoi Szychlinski – Marshall County

Anna Sosso – Newport Central Catholic

Christina Seibert – Newport Central Catholic

Daniel Connolly – Newport Central Catholic

Graeham Heil – Newport Central Catholic

John Paul Broering – Newport Central Catholic

Joseph Broering – Newport Central Catholic

Michelle Murrin – Newport Central Catholic

Nathan Grosser – Newport Central Catholic

Paul Grosser – Newport Central Catholic

Rachel Murrin – Newport Central Catholic

Aaron Vance – North Hardin

Allie Dennis – North Hardin

Claudia Prevost – North Hardin

Cody Jones – North Hardin

Jamie Weiss – North Hardin

Mason Case – North Hardin

Matt Hanninen – North Hardin

Noah Stevens – North Hardin

Rachel Lachut – North Hardin

Robert Lemons – North Hardin

Sam Emdee – North Hardin

Zach Ayer – North Hardin

Brooke Lawson – North Laurel

Carlo Shivel – North Laurel

Cassie Herwarth – North Laurel

Hagan Zoellers – North Laurel

Layne Gaynor – North Laurel

Manpreet Sira – North Laurel

Pooja Kanthawar – North Laurel

Spencer Bolton – North Laurel

Ajit Deshpande – Oldham County

Alex Noll – Oldham County

Austin Smith – Oldham County

Barlow Cade – Oldham County

Brannaman Clore – Oldham County

Harrison Wight – Oldham County

Puckett Ethan – Oldham County

Robbie Carlson – Oldham County

Stanton Baker – Oldham County

Alexander Newmark – Paul G. Blazer

Aryssa Damron – Paul G. Blazer

Cameron Garner – Paul G. Blazer

Doug Mollett – Paul G. Blazer

Hannah Wade – Paul G. Blazer

Jason Zheng – Paul G. Blazer

Kyle Conley – Paul G. Blazer

Shannon Cook – Paul G. Blazer

Shelby Street – Paul G. Blazer

Stephen Corbitt – Paul G. Blazer

Tyler Hill – Paul G. Blazer

Adil Yusuf – Paul Laurence Dunbar

Athena Kern – Paul Laurence Dunbar

Chloe Cao – Paul Laurence Dunbar

Christian Wright – Paul Laurence Dunbar

John Luan – Paul Laurence Dunbar

Joseph Schneider – Paul Laurence Dunbar

Neelav Dutta – Paul Laurence Dunbar

Sai Yalla – Paul Laurence Dunbar

Valerie Sarge – Paul Laurence Dunbar

Vania Ma – Paul Laurence Dunbar

Will Walters – Paul Laurence Dunbar

Alex Malone – Pikeville

Ammad Mansoor – Pikeville

Iman Ali – Pikeville

Michael Gaunt – Pikeville

Noor Ali – Pikeville

Patrick Cordero – Pikeville

Allison Woods – Pleasure Ridge Park

Austin Denton – Pleasure Ridge Park

Darin Ellis – Pleasure Ridge Park

Gabby Jackson – Pleasure Ridge Park

Jacob Thomas – Pleasure Ridge Park

John Huang – Pleasure Ridge Park

Nick Burch – Pleasure Ridge Park

Olivia Trusty – Pleasure Ridge Park

Reece Lamaster – Pleasure Ridge Park

Will Samuels – Pleasure Ridge Park

Andrew Click – Rowan County Senior

Annie Baker – Rowan County Senior

Eura Shin – Rowan County Senior

Evan Yang – Rowan County Senior

Garrett Little – Rowan County Senior

Henry Colburn – Rowan County Senior

Madison Blair – Rowan County Senior

Morgan Blair – Rowan County Senior

Samson Yang – Rowan County Senior

Alex Nguyen – Russell

Ali Wilt – Russell

Cameron Keeton – Russell

Cassie Woolley – Russell

Claire Lyon – Russell

Daniel Sorrell – Russell

Joe VanDeren – Russell

Matthew Eastham – Russell

Michael Baird – Russell

Nate Gunning – Russell

Nick Daniels – Russell

Tanner Riffe – Russell

Abishek Mahesh – St. Xavier

Ben Fultz – St. Xavier

Chris Gartner – St. Xavier

Cole Pospisil – St. Xavier

Collin Stevens – St. Xavier

Freddie Weitendorf – St. Xavier

John Tompkins – St. Xavier

Jon Fish – St. Xavier

Orion Johns – St. Xavier

Parker Elliot – St. Xavier

Tanner Thieneman – St. Xavier

Will Sack – St. Xavier

Abbi Donelson – West Jessamine

Amanda Settles – West Jessamine

David Lee – West Jessamine

Davis Fugate – West Jessamine

Hannah Rogers – West Jessamine

Jed Chew – West Jessamine

Jerod Crockett – West Jessamine

Jonah Dixon – West Jessamine

Joseph Oaks – West Jessamine

Kareem Omar – West Jessamine

Noah Dixon – West Jessamine

Stephen Goodlett – West Jessamine

Future Problem Solving

Amber Turner – Adair County

Emmalee Baker – Adair County

Kyle Castaneda – Adair County

Sarah McQuaide – Adair County

Cristen Flewellen – Ballard

Erica Deramus – Ballard

Kristi Wertz – Ballard

Lianna Spurrier – Ballard

Sydney Lyvers – Ballard

Ben Barnett – Bell County

Dustin Miracle – Bell County

Katie Mason – Bell County

Kayla Raines – Bell County

Mikayla Mason – Bell County

Ashley Whitfill – Breckinridge County

Catherine Dowell – Breckinridge County

Haley Loughran – Breckinridge County

Kirk Rhodes – Breckinridge County

Bradleigh Bruch – Dawson Springs

Katie Crider – Dawson Springs

Sarah Huddleston – Dawson Springs

Trace Menser – Dawson Springs

Cole Weirich – Dixie Heights

Connor Weirich – Dixie Heights

Dylan Mason – Dixie Heights

Eleanor Kremer – Dixie Heights

Maddie Brandel – Dixie Heights

Nana Boateng – Dixie Heights

Ava Bradley – DuPont Manual

Josephine Kim – DuPont Manual

Michael Schultz – DuPont Manual

Urooj Nasim – DuPont Manual

Yuyao Ding – DuPont Manual

Andrea Howard – East Carter

Ashton Sloas – East Carter

Curtis Fields – East Carter

Dana Biechele – East Carter

Jon Wells – East Carter

Ranita Greer – East Carter

April Hahnert – Eastern

Hayley Lyvers – Eastern

Madison Tolson – Eastern

Meagan Dowdell – Eastern

Alan Baker – Estill County

Christian Tipton – Estill County

Erin Combs – Estill County

Natascha Richardson Estill County

Sydney Richardson – Estill County

Evan Mitchell – Fleming County

Kelli Carpenter – Fleming County

Logan Wagner – Fleming County

MacKenzie Thomas – Fleming County

Alexander Harkins – Greenwood

Hira Arshad – Greenwood

Kyle Jones – Greenwood

Mitchell Clouse – Greenwood

Sabahudin Imsirovic Greenwood

Caleigh Propes – Heath

Chad Behbehani – Heath

Jonathan Emmons – Heath

Kristi Street – Heath

Jake Halsey – Johnson Central

Jenna Slone – Johnson Central

Kathryn Branham – Johnson Central

Matt OBrian – Johnson Central

Michael Hamilton – Johnson Central

Summer Daso – Johnson Central

Allie Parsons – Knox Central

John Tyler Smith – Knox Central

Mollie Pope – Knox Central

Paige Cobb – Knox Central

Sadie Harris – Knox Central

Sarah Miles – Knox Central

Dylan Caudill – Letcher Co. Central

Erica Webb – Letcher Co. Central

Josh Stephens – Letcher Co. Central

Zach Joseph – Letcher Co. Central

Abby Heck – Marion County

Durbin Richardson – Marion County

Eilish Brady – Marion County

Mary Helen Hamilton Marion County

Meagan Lucas – Marion County

Amber Holbrook – McCreary Central

Brooke Chitwood – McCreary Central

Jacob Ball – McCreary Central

Johnathan Yancey – McCreary Central

Kaitlyn Wilson – McCreary Central

Makayla Hamlin – McCreary Central

Alexandrea Pike-Goff Meade County

Cindy Priest – Meade County

Natalie Wilkins – Meade County

Nathan Prince – Meade County

Bryana Shumate – Montgomery County

Cody Brentlinger – Montgomery County

Logan Darnell – Montgomery County

Taylor Bowman – Montgomery County

Brooke Lawson – North Laurel

Carlo Shivel – North Laurel

Hagan Zoellers – North Laurel

Manpreet Sira – North Laurel

Pooja Kanthawar – North Laurel

Spencer Bolton – North Laurel

Caitlyn Roberts – North Oldham

Haley Simpson – North Oldham

Isaiah Bryant – North Oldham

Maggie Foster – North Oldham

Alicia Humphrey – Paducah Tilghman

Caroline Washer – Paducah Tilghman

Catherine Miller – Paducah Tilghman

Lilly Burba – Paducah Tilghman

Meg Hancock – Paducah Tilghman

Savanna Whelan – Paducah Tilghman

Alice Li – Paul Laurence Dunbar

Jessie Li – Paul Laurence Dunbar

Leia Wedlund – Paul Laurence Dunbar

Maria Wang – Paul Laurence Dunbar

Danielle White – Russellville Ind.

Ethan Mullen – Russellville Ind.

Jason Fox – Russellville Ind.

Jeffrey Fox – Russellville Ind.

Sarah Williams – Russellville Ind.

Sydney Herndon – Russellville Ind.

Connor Hutcherson – Ryle

Ellie Schmalzl – Ryle

Garrett Mead – Ryle

Sam Lutes – Ryle

Erin Glynn – Scott

Landon Perraut – Scott

Olivia Krauth – Scott

Rebecca Caldwell – Scott

Blake Adkins – Shelby Valley

Cole Newsom – Shelby Valley

Kalee Bentley – Shelby Valley

Katie Thacker – Shelby Valley

Whitney Barber – Shelby Valley

Chris Padilla – St. Francis DeSales

Jordan Crosby – St. Francis DeSales

Mason Durbin – St. Francis DeSales

Michael Bryant – St. Francis DeSales

Abby Mrvos – Tates Creek

Adam Childress – Tates Creek

Kylie Russ – Tates Creek

Lindsey Bell – Tates Creek

Rachel Dixon – Tates Creek

Richie Simpson – Tates Creek

David Haydon – Washington County

Jordan Simpson – Washington County

Michael Moreland – Washington County

Wes Campbell – Washington County

Alexandria Knipp – West Carter

Dylan PSimer – West Carter

Jeremy Burchett – West Carter

Logan Gardner – West Carter

 

 

© 2014 KAAC | All rights reserved | Design by Code FortePrivacy Policy